Daha Fazlası İçin Tasarlıyoruz…

İlk Adımlar…dünden bugüne 

Deniz Erdemli (Mimar, İ.T.Ü)

Bir mimara ya da bir içmimara kendisini anlatmanın en iyi yolu elbette tasarladığı, hayata geçen ya da halen üzerinde çalıştığı bir proje olacaktır. Belki de karalama defterinde sadece birkaç çizgiden ibaret olan eskizler. Kim bilir belki bu sayfayı okuyanların sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek ama kısaca kendimizi anlatalım. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olarak duayen Mimar Turgut Cansever’in ekibine katılan Mimar Deniz Erdemli, Ağahan Ödüllü “Demir Tatil Köyü” projesinde yer alır. 1985 yılında aldığı karar ile teknik eğitim ve sonrasında Türk Mimarlık tarihi için önemli bir ekolden edindiği deneyimleri kendi bakış açısı ile harmanlayarak Erdemli Mimarlık’ın temellerini atar ve farklı yapı tiplerine göre mimari tasarım, mimari proje, yüklenici ve uygulama hizmetleri ile çok sayıda projeye imza atar. Çorum’da endüstriyel üretimin ilk adımlarını 50’li yılların sonlarında atan girişimci ailelerden birinin oğlu olarak böyle değerli bir mirası teknik bilgi ve birikim ile harmanlayarak sunmanın değerini fark eden Deniz Erdemli, yapı sektörüne hizmet eden endüstriyel üretim tesislerinin temellerini atar ve işletmesini üstlenir. Bu süreçte Erdemli Mimarlık tasarım, üretim ve uygulama üçgeninde sahadan fabrikaya kilit rol üstlenir ve başarılı projelere imza atar.

Nesilden Nesile…

Eray Erdemli, (Yüksek İç Mimar, Bilkent Üni.)

2012 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarım bölümünü başarıyla tamamlayan İçmimar Eray Erdemli profesyonel ve akademik hayatı bir arada götürmeyi hedefler ve 2016 yılında yapı ve mekân akustiği üzerine yaptığı çalışmalar ile yüksek lisans derecesini Bilkent Üniversitesi’nde tamamlar. Halen doktora çalışmalarına devam eden Eray Erdemli’nin bayrağı devralması ile Erdemli Mimarlık faaliyet alanlarına iç mimari proje, uygulama ve yapı/mekân akustiği alanında hizmetleri dâhil etmiştir. Erdemli Mimarlık tasarımın ötesinde, tasarlanan yapı ya da mekânın hayata geçirilmesi noktasında deneyimli kadroları ile gerek uygulayıcı kimliği gerek planlama ve mühendislik disiplinlerini yönlendiren ve koordine eden danışmanlık hizmetleri ile zorlu süreçlerde de bilgi ve deneyim birikimi ile çözüm ortağı olmaktadır. Kurulduğu günden bugüne yurtiçinde ve yurtdışında imza attığı projelerde farklı yapı tarzlarına uygun çağdaş, yenilikçi, işlevsel ve verimli özgün tasarımları müşteri beğenileri ile harmanlayarak dinamik ve deneyimli kadrosu ile sizlere sunmuş ve daha nicelerini sunmak için yıllardır çalışmaktadır. Tüm bu çalışmaları dayandırdığımız belli başlı ilkelerimiz var “İşimizi severek yapıyoruz ve ekibimiz işini seven kişilerden oluşturuyoruz”. Belki de en önemli başarı etkenimiz ve uzun ömürlü bir şirket olma koşulumuz bu.

Yılların birikimi…

Profesyonel Dokunuşlar

Çünkü biliyoruz ki ancak bir işi sevdiğiniz ve ona dört elle sarıldığınız zaman o alanda kendinizi daha da geliştirmek ve daha başarılı olmak için çabalarsınız. “Çalışmalarımızda farklı olabilmek için daha fazla çalışıyoruz”. Çiziyoruz, araştırıyoruz, okuyoruz, yepyeni şeyler deniyor ufkumuzu genişletiyoruz, tadıyoruz, geziyoruz, keşfediyoruz… Edindiğimiz tüm deneyimleri tasarımlarımıza aktarmak için gayret gösteriyoruz. “İşimizde bahaneye yer vermiyoruz”. Tasarımdan uygulamaya her aşaması yüzlerce etkene bağlı çözülmesi birçok dinamiğe bağlı zor bir denklem biliyoruz. Ama biliyoruz ki bizleri ideal çözüme ulaştıracak yollar, bakış açıları geliştirecek deneyime, birikime ve azme sahibiz. “Empatiyi elden bırakmıyoruz”. Her aşamada kendimizi sizin yerinize koyarak konuya sizlerin cephesinden bakmaya çalışıyor, sizleri daha iyi analiz ederek tasarımda kendi varlığınızı hissetmenizi önemsiyoruz. “Programlı ve disiplinli çalışıyoruz”. Yeni bir işi programlamak ve belli yönleri ile disipline etmek için günlerimizi gecelerimizi harcıyoruz. Tüm projelerimizi iş akışını düzenliyor, takvimler ortaya koyuyor ve bunlara sadık kalmak için azami çaba sarf ediyoruz. Erdemli Mimarlık mimar ve içmimarları, hayatın sizlere sunduğu tüm duyguları özgürce yaşayabileceğiniz işlevsellik, verimlilik ve konforun ön planda olduğu yapı ve mekânları, uygun tasarım alternatiflerini yenilikçi bakış açısı ve Erdemli Mimarlık kimliği ile harmanlayarak sunmaktadır. Her zaman daha fazlası için çalışıyor, daha fazlası için tasarlıyoruz… Konfor, işlevsellik, verimlilik, mutluluk, memnuniyet ve kalıcı dostluklar